RESMİ KURUMLAR
Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı 2017 Adli Yıl Açılışı Basın Açıklaması

T.C.
BOLU
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Basın Sözcülüğü ve Medya İletişim Bürosu

 

Sayı     : 2017/1                                                                                                                         05/09/2017
Konu:  : Adli yıl açılış mesajı
  

BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere; güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşen adalet toplumsal barış ve huzurun, kardeşlik ve refahın en önemli temel taşıdır. Hukuk devletinin yaşatılabilmesi için yargının her türlü siyasi ve ideolojik kamplaşmadan uzak kalması, tarafsızlığını koruması şarttır.
Özellikle, yargı kurumunun kanaatimizce haksız olarak eleştirildiği,yargıya olan güvenin azaldığı ifade edilen bu dönemde ayağa kalkmasını sağlamak ve adaletin gerçekleşmesindeki sorumluluk bütün yüküyle biz yargı çalışanları olarak hepimizin omuzlarındadır.
Adliyemize müracaat eden ve adalet arayanlara en kısa zamanda ve en iyi şekilde, etkin bir çalışmayla cevap vermek en başta gelen görevimizdir. 
Yeni adli yılla birlikte aynı tarihlerde yürürlüğe girecek olan 23 Haziran 2017 tarih ve 30105 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Soruşturma, Kovuşturma veya Yargılama Hedef Sürelerinin Belirlenmesi ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” hükümlerindeki hedefleri gerçekleştirmek Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı olarak öncelikli gayemizdir.
Gücünü Anayasa,uluslararası sözleşmeler ve yasalardan alan,yargının Türk Milletinin yargısı olduğu inancı ile,tam bir vicdani kanaatle,tarafsızlıkla ve adaletle hareket eden Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, insan haklarına saygılı,adil yargılanma ve lekelenmeme ilkelerine bağlı,özgürlüklere saygılı,terör örgütleri ve diğer suç örgütleriyle ilgili soruşturmalar başta olmak üzere suç teşkil eden tüm eylemleri eksiksiz soruşturarak Anayasamızda ifadesini bulan yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı temelinde vatandaşlarımızın yargıya olan güvenini üst seviyelerde tesis edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Bilinmelidir ki; bizim sadece adalet için çarpan kalbimiz ve vicdanımız, bir de dualarını bizden esirgemediğini bildiğimiz milletimiz var.
Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 adli yılının güzel ülkemiz ve aziz milletimiz başta olmak üzere adaletin tecellisi için yurdun her yerinde fedakarca görev yapan Hakim, Cumhuriyet savcısı ve avukatlarımız ile tüm yargı çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, görevleri başında şehit olan yargı çalışanlarımızı, kahraman ordumuz ve emniyet mensuplarımızı rahmetle anıyorum.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                                                                       Önder YAMAN    
                                                                                                              Bolu Cumhuriyet Başsavcısı         
                                            ¸

ADLİYEMİZ
ADLİYEMİZ
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Bolu Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. → Adalet Bakanlığı ←